7 Adımda Başarılı Bir YouTuber Nasıl Olunur?

7 Adımda Başarılı Bir YouTuber Nasıl Olunur?

YouTube, 1 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en popüler video barındırma sitelerinden biridir. Ayrıca video pazarlama yoluyla başarılı bir marka veya iş kurmanın en iyi yollarından biridir. Bu fırsattan yararlanmak ve kanalınız için abone kazanmak istiyorsanız, başarı için yedi ipucu:

1. Abonelerin Önemi:

Aboneler kanalınız için önemlidir. Abone, kanalınıza abone olan, yani ne söyleyeceğinizi görmek ve ne söyleyeceğinizi dinlemek isteyen kişidir. Ne kadar çok YouTube abone satın alırsanız, videolarınızı o kadar çok kişi izler ve beğenir. Aboneler ayrıca, kendileri (ve diğerleri) için ne tür içeriğin anlamlı olduğu konusunda ağızdan ağıza yayılmaya yardımcı olur. Birisi belirli bir videoyu veya kişiyi izlemekten hoşlanıyorsa, ancak abone olmadan nasıl devam edebileceğinden emin değilse, o zaman bu, youtube abone satın al'ın onlara yardımcı olabileceği bir başka yoldur! Ve son olarak: Youtube Abone Satın Al'da yeni bir şey izlerken ne kadar eğlendiklerini gören arkadaşları da biraz eğlenmeye karar verirlerse? O halde YouTube Abone Satın Al'dan daha iyi bir yer yok!

2. Harika İçerik Sağlayın:

YouTube'da daha fazla abone edinmenin ikinci adımı harika içerik sağlamaktır. Kanalınızın veya videonuzun başarılı olması için içeriğinizle etkileşime geçecek çok sayıda izleyiciye ihtiyacınız olduğunu anlamak önemlidir. İzleyenlerin çoğu yorum yapmadan veya abone olmadan ayrılırsa, oluşturmanın bir anlamı yok! Potansiyel abonelerden bu tür bir etkileşim (ve dolayısıyla daha fazla görünürlük) elde etmek için odaklanmanız gereken iki ana şey vardır: alaka düzeyi ve benzersizlik. Bunları üç temel noktaya ayıralım: Her yeni içeriğin ilginç bir yanı olduğundan emin olmak; kendini çok fazla tekrar etmemek için her parçanın dikkatli bir planlama ile oluşturulduğundan emin olmak; her parçanın bir şekilde faydalı/yararlı olduğundan emin olmak. Sadece teğetsel olarak ilişkili olsa bile!

3. İzleyicilerinizi Etkileyin:

Ayrıca geri bildirim isteyerek izleyicilerinizle etkileşime geçebilirsiniz. Bu, içeriğinize olan ilgiyi ölçmenin ve kimsenin izlemediği videolar çekerek zaman kaybetmediğinizden emin olmanın harika bir yoludur. Bunu sorular sorarak veya bir meydan okuma oluşturarak yapabilirsiniz:

“Sırada hangi konuları ele almamı istersiniz?”

“Şu anda bu sektörde meydana gelen en ilginç şeylerden bazıları nelerdir?”

“Çok tartışmalı hale gelebileceği için kaçınmam gereken herhangi bir konu var mı? (Örneğin, feminizm hakkında konuşursam.)

4. Videolarınızı YouTube'un Arama Motoru İçin Optimize Edin:

Ayrıca video optimizasyon ipuçlarını kullanarak videolarınızı YouTube'un arama motoru için optimize edebilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şey, başlık, açıklama ve etiketlerinizin Google dostu dile uygun olarak yazıldığından emin olmaktır. Videonuzun başlığı benzersiz ve açıklayıcı olmalıdır, böylece Google'da ilgili videolar aranırken belirgin şekilde görünür. İzleyicilerin izlemekten ne öğrenmelerini istediğinizle ilgili anahtar kelimeler içerdiğinden emin olun . Örneğin, sosyal medyanın iş dünyasında nasıl kullanılacağı hakkında bir web semineriniz varsa, başlıkta uygun bir anahtar kelime olduğundan emin olun (ör. "Sosyal Medya" 2023'te İşletmeler İçin İpuçları").

5. Kitle Etkileşimini Teşvik Edin:

Yapabileceğiniz en önemli şey, izleyici etkileşimini teşvik etmektir. Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformları bunun için harika yerler çünkü hedef kitlenizle bulundukları yerde, gerçek zamanlı olarak buluşmanıza izin veriyorlar. Bu platformları kullanmanın en iyi yolunun izleyicilerimize ve takipçilerimize sorular sormak olduğunu gördük. Bu, hayranlarımızla etkileşim kurmamıza ve onlara izlemekten keyif alacakları içerikler sunmamıza olanak tanır!

6. Diğer YouTube Kanallarından Öğrenin:

Beğendiğiniz kanalları bulun ve sizinkine benzer, ancak bir şekilde sizinkinden farklı olanları bulun. Örneğin, yemek pişirmeyle ilgili bir kanalınız varsa, diğer yemek pişirme kanallarına ve yemek pişirme dışı kanallara (spor gibi) bakın. Birisi ne kadar çok aboneye sahipse ve videoları ne kadar çok izlenirse o kadar iyi! Neyi farklı yaptıklarını bulmaya çalışın. İçeriklerini sunmanın farklı bir yolu var mı? Kanallarında sizinkinden daha iyi çalışan belirli şeyler var mı? Ayrıca, hedef kitlenizin onlarınkiyle karşılaştırıldığında ne kadar büyük olduğu hakkında bir fikir edinmeye çalışın. Her gün videolarınızı izleyen 10 kişi, ancak onların videolarını 50 kişi izliyorsa, belki daha fazla aboneye veya izleyiciye ihtiyacınız vardır! MedyaHizmetin firmamız sizler için burada! Diğer kanallar ile aranızdaki farkları kapatmak için youtube abone satın al veya youtube izlenme satın al paketlerinden faydalanabilirsiniz. Sitemizde sizlere özel hazırladığımız diğer paketler de diğer kullanıcılardan öne çıkmanızı sağlayacak kaliteli hizmetlerdir. Kanalları bulduktan ve onları neyin başarılı kıldığını anladıktan sonra, onlar gibi başkalarını aramak için biraz zaman ayırın. Ancak unutmayın ki rakipleriniz daha önceden bizlerle çalışmış veya halen  bizlerle çalışıyor olabilirler. Bunun için de youtube fenomen paketleri servisimize bakabilirsiniz. Faydasını fazlasıyla göreceksiniz.

7. Ücretli Reklamlardan Yararlanın:

Daha fazla abone ve görüntüleme istiyorsanız, YouTube'da ücretli reklamlardan yararlanmak önemlidir. Abone tabanınızı büyütmenize ve uzun vadede daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacaktır! YouTube'da kanalınızı, videolarınızı veya diğer içeriğinizi tanıtmak için ücretli reklamları kullanabilirsiniz. Ücretli reklamlardan yararlanmanız önemlidir, çünkü bu daha fazla abone edinmenize yardımcı olur, bu da daha fazla para anlamına gelir.