Facebook'ta 5000 arkadaş olunca ne olur?

Facebook'ta 5000 arkadaş olunca ne olur?

Facebook, ülkemizde genel olarak orta yaş üstü kullanıcılar tarafından tercih edilen bir sosyal medya platformudur. Bu platformda genellikle;

·         Görsel paylaşılır

·         Fotoğraf yüklenebilir

·         Canlı yayın yapılabilir

·         Sohbet oturumları düzenlenebilir

Bu bazen ihtiyaçlarımızı cevaplandıran ve aynı zamanda tanımadan kolayca bulabileceğimiz bir siteye dönüşebilir. Kaydolma sürecinde verdiğimiz kişisel bilgilerden son derece kısa bir sürede tanıdıklarımızla iletişime geçebiliriz.

Facebook, kullanıcıların profil oluşturmasına, arkadaşları ve ailesiyle bağlantı kurmasına ve en son haberlerden haberdar olmasına olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur.

Kullanıcılar kendi adlarıyla veya takma adlarıyla kaydolabilir ve yaşadıkları şehri girebilirler. Bilgilerini girdikten sonra diğer kişileri ada göre veya şehre göre (veya her ikisine göre!) arayabilirler. Bu, yakınınızda yaşayan birini bulmanızı çok kolaylaştırır.

Ayrıca Facebook, interneti kullanmanın pratik bir yolunu sunduğu için orta ve ileri yaş grupları arasında popülerdir.

Facebook Platformunu Hangi Yaş Aralığı Kullanıyor?

Facebook dünyadaki en popüler sosyal medya platformudur, ancak herkes için değildir.

Pew Araştırma Merkezi tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, ortalama bir Facebook kullanıcısı 40 yaşında ve en azından bir miktar üniversite eğitimi almış durumda. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu, genç kullanıcıların Facebook'u daha yaşlı kullanıcılara göre kullanma olasılıklarının daha düşük olduğu anlamına gelir; 18-29 yaşındakilerin yalnızca %62'si Facebook'u kullanırken, 65 yaş ve üzerindekilerin %92'si Facebook kullanıyor.

Gençlerin Facebook'u daha az kullanmalarının nedeni, çevrimiçi gizlilik ve güvenlik konusunda daha fazla endişe duyma eğiliminde olmalarıdır. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, gençlerin %84'ünün "Facebook gibi sosyal medya sitelerinin başkalarının benim uygunsuz fotoğraflarımı çevrimiçi paylaşmalarını önlemek için daha fazlasını yapması gerektiğine" inandığını gösterdi

Facebook, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Arkadaş ve aile ile bağlantı kurmak, ilgi alanlarını paylaşmak ve güncel olaylardan haberdar olmak için her yaştan insan tarafından kullanılır.

Peki Facebook'un da gizli bir tarafı olduğunu biliyor muydunuz? Gençler arasındaki popülaritesi, yetişkinlerin de yeni arkadaşlar ve tanıdıklar bulmaları için harika bir yer olduğu anlamına geliyor.

Sizinle aynı şeyleri seven 18-45 yaşları arasında birini arıyorsanız, Facebook başlamak için harika bir yer!

Facebook Arkadaş Sayısı Nasıl Arttırılır?

Facebook, belirli bir günde arkadaş olarak ekleyebileceğiniz kişi sayısını sınırlar. Örneğin, bir günde 200'den fazla kişiyi arkadaş olarak eklerseniz, hesabınız spam olarak işaretlenebilir ve profiliniz kısıtlanabilir. Böyle bir durumda, hesabınızı bir e-posta doğrulaması ile doğrulamanız gerekecektir.

Facebook arkadaş sayınızı nasıl artırabilirsiniz?

Facebook arkadaş sayınızı artırmak için arkadaşlarınızın davetlerinizi kabul ettiğinden ve kim olduklarını bildiğinizden emin olmanız gerekir. Ne kadar çok kişi tanırsanız ve hesabınız hakkında ne kadar çok kişi bilirse, arkadaş sayınız o kadar yüksek olur.

Facebook'ta en az bir arkadaşınız olduğu sürece, başkalarını katılmaya davet edebilirsiniz. Ağınızdaki başka biriyle zaten bağlantılı olan kişileri davet etmeye çalışmalısınız. Bu şekilde, yabancılardan gelen davetlerle spam olarak algılandıklarını hissetmeyecekler ve onları kabul etme olasılıkları daha yüksek olacak.

Facebook'un otomatik davet sistemi aracılığıyla  5.000'e kadar davetiye gönderebilirsiniz. Bu miktardan daha fazlasını göndermek istiyorsanız, bunu manuel olarak yapmanın yolları vardır. Aksi taktirde sistem daha fazla arkadaş eklemenize müsaade etmeyecektir ve sizi sınırlandıracaktır.

Facebook Gönderilerimi Kimler Görür?

Facebook gönderilerinizin, arkadaş listenizde olmasa bile profilinize bakan herkes tarafından görülebildiğini biliyor muydunuz?

Doğru! Dikkatli olmazsanız, gönderilerinizi herkes görebilir.

Peki, yalnızca gönderilerinizi görmek istediğiniz kişilerin bunu yapabileceğinden nasıl emin olabilirsiniz? "Öğelerimi Kimler Görebilir?" altında "Yalnızca Arkadaşlar"ın seçili olduğundan emin olarak. Gizlilik Ayarlarınızın bölümü.

Ayrıca her gönderi için hedef kitle türünü ayrı ayrı seçebilirsiniz. Örneğin, bir parti hakkında gönderi yayınlıyorsanız ve yalnızca katılan kişilerin bunu görmesini istiyorsanız, "Katılan İnsanların Arkadaşları"nı işaretlemeniz yeterlidir.

Facebook Platformunda Sayfa Nasıl Açılır?


Geniş bir kitleye ulaşmak ve onlar tarafından tanınmak istiyorsanız, Facebook'taki 5.000 kişilik arkadaş listesi yeterli olmayabilir. Bu durumlar aynı zamanda size bir sayfa oluşturma ve milyonlarca kişiye ulaşma şansı da verebilir. Facebook'ta bir sayfa oluşturmak ve yönetmek oldukça kolaydır. Facebook sayfası oluşturmanın hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız, bu yazımız tam size göre. İlk olarak, Facebook profilinize giriş yapın ve sağ üst köşedeki "Sayfa Oluştur" yazan düğmeye tıklayın. Şimdi, bir sonraki ekranda, açılır menüden "Sayfa" yı seçin. Geri kalan bilgileri işletmeniz veya kuruluşunuzla ilgili olarak doldurun ve "Oluştur"u tıklayın. Şuna benzeyen bir sayfaya yönlendirileceksiniz: Artık bir resim, metin ve daha fazlasını ekleyerek sayfanızı özelleştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, "Değişiklikleri Kaydet"i tıklayın. Şimdi tek yapman gereken birkaç arkadaş eklemek! Bunu yapmak için profil sayfanıza dönün ve sol sütundaki "Arkadaşlar"a tıklayın. Daha sonra belirli kişileri arayabilir veya üç kategoriden birine göz atabilirsiniz: arkadaşların arkadaşları; yakınlarda yaşayan insanlar; veya [şirkette] çalışan kişiler. Sayfanız açılırken, size ulaşmak isteyen kişilerin nereyi aramaları ya da mail atmaları gerektiğini gösterecek bir bilgi notu ekleyebilirsiniz. Son aşamada devam düğmesine bastığınzda sayfanız yayına hazır hale gelir ve sizler de davet et seçeneğini kullandığınızda tanıdığınız kişilerden sayfanızı takip etmesini isteyebilirsiniz.