Instagram’da Hızlı Takipten Çıkma Yolları

Instagram’da Hızlı Takipten Çıkma Yolları

Instagram, fotoğraf, video ve diğer içerikleri paylaşmak için en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Ayrıca arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim halinde kalmanın harika bir yoludur, ancak herkese ayak uydurmaya çalışırken bunaltıcı olabilir. Instagram'da en sık kullanılan özelliklerden biri, başkalarını takip etmek ve takibi bırakmaktır. Bu, kullanıcıların favori hesaplarından güncellemeler almalarının bir yoludur, ancak bazı kişilerin takip ettikleri birden fazla hesabı vardır, bu nedenle hepsini güncel tutmak zor olabilir. Takip ettiğiniz hesapları takip etmekte zorlanıyorsanız ve durumdan hızlı bir şekilde çıkmak istiyorsunuz sizleri çok iyi anlıyoruz ve  sizler için bu makaleyi hazırladık  umarum bu makaleden sonra artık takipçilerinizi çıkarırken size zaman kazandırabilir ve her bir takipçiyi manuel olarak gözden geçirmek zorunda kalmadan hesabınızı yönetmenizi kolaylaştırabilirmiş oluruz.

Instagram’da takipten çıkma nasıl yapılır?

Hey sen!

Size hızlı takipten çıkmanın sırrını anlatmak için buradayız.

Instagram'ın takip ettiğin ama pek umursamadığın hesaplarla dolu olduğunu biliyor musun?

Ve sonra, akışınızı her kaydırdığınızda, o hesaplardan birini görüyor ve onları takip etmeyi bırakmadığınız hesabınızda istemediğiniz sizlerle alakası olmayan gönderiler görüyorsunuz ve artık bunları görmek istemiyorsanız. Size bir haberimiz var: daha iyi bir yol var.

Telefonunuzu bırakmadan bile hızlı takipten çıkabilirsiniz! Bu da çok kolay—sadece şu basit adımları izleyin:

1) Telefonunuzda veya tabletinizde Instagram uygulamasını açın.

2) Ekranın sağ üst köşesindeki profil simgesine dokunun (bir kişiye benziyor).

3) Ekranın sağ alt köşesindeki üç noktaya dokunun (bunlara "hamburger" simgeleri denir).

4) "Takipçiler"e dokunun. Bu, önce profiline girmek zorunda kalmadan birini hızlı bir şekilde takip etmeyi bırakmak için seçenekler içeren bir menü açacaktır!

Instagram'da bildirim almaktan bıktıysanız, bunları nasıl durduracağınız aşağıda açıklanmıştır. Instagram'dan bildirim almayı durdurmanın iki yolu vardır: sizi rahatsız eden hesapları takip etmeyi bırakmak ve hesabınız için tüm uyarıları kapatmak. Sizi rahatsız eden kişileri takibi bırakmak istiyorsanız, profillerine gidin ve "takip et" düğmesini tıklayın. Bu sizi kaç takipçisi olduğunu ve kaç kişinin onları takip ettiğini görebileceğiniz profil sayfasına götürecektir. Ayrıca, profil sayfalarının sağ üst köşesinde onları takip etmeyi bırakma seçeneğini de göreceksiniz. Belirli bir kullanıcıdan gelen tüm uyarıları kapatmak istiyorsanız, profil sayfasına gidin ve "takipçiler"i tıklayın. Sonraki sayfada nerede bulundukları, hangi dilleri konuştukları, Instagram'a ne zaman katıldıkları ve hangi yaş aralığına (18-24 yaş) düştükleri gösterilecektir. Bu sayfanın sağ alt köşesinde "Diğer Seçenekler" etiketli bir düğme bulunur. Bu düğmeyi tıklamak, bu kişiden gelen uyarıları tamamen kapatmanıza izin veren bir seçenek de dahil olmak üzere çeşitli seçenekler arasında size yol gösterecektir.

Takipçiye özel mesajlar almak için aynı seviyede profiller değişikliği yapmak gerekir. Ama bu profillerdeki kullanıcıların sayısının çok az olması durumunda, profil geri dönüşümü yapmak oldukça zor olabilir. Takipten çıkmanın en kolay yolu da sohbet ortamında gerçekleşebiliyor. Kullanıcılar eğer bir takipçisi tarafından rahatsız ediliyor ise bu durumda yapılması gereken işlem hemen hızlı bir şekilde takipten çıkmak. Eğer kullanıcının takipçisi olmayanlara DM kapalıysa artık o kullanıcana ulaşmayacaksınız.

Instagram Hızlı Takipten Çıkma Nedir? Nasıl Yapılır?

Instagram takipçileri artık sadece uygulama kullanmadan hızlı takipten çıkma işlemini gerçekleştirebiliyor. Kullanıcılar bu işlemin nasıl yapıldığını bilse de insan gücüne dayanan bir özelliğe sahip oluyor. Bu özelliğe ek olarak uygulama içerisinde takip edilen tüm kullanıcılar bulunuyor. Bu özellikler sayesinde bilgisayar üzerinden otomatik basma işlemi yapan uygulamaları kullanarak bu işlem gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcı Instagram’da çok fazla takibe sahip ise ve bu işlemi mobil üzerinden yapmak istiyor ise bunun içinde mobil uygulamalarda tıklama araçları var onları kullanıp bir nevi manuel olarak yapmış olur.

Instagram’da Hızlı Takipten Çıkma Yolları

Instagram, sahip oldukları takipçi sayısından bunalan birçok insan var. Bu takipçilerden kurtulmaya çalıştığınızda genellikle "detoks sonrası" adı verilen bir işlemdir. Genellikle hesabınızı temizlemek ve güzel görünmesini sağlamak amacıyla yapılır, ancak kullanıcılar tüm takipçilerini tek tek açıp manuel olarak kaldırdıklarında sıkıcı bir süreç olabilir. Ve bunu sık sık yapıyorsanız, yorucu olabilir ve daha çabuk bitkin hissetmenize neden olabilir.

Ama bir çözüm var!

Instagram kullanıcıları, kişileri hızlı bir şekilde takibi bırakmak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilir:

- Aynı anda birden fazla takipçiyi takipten çıkmak için bir uygulama kullanın. Bu yöntem sizleri zamandan tasarruf ve pratiklik sağlar kim ister ki takipçi listenizde aşşağı yukaru gezinip  parmaklarıyla işaretlemek bu hem göz yorgunluğunuza yol açar  istemedğiniz  takipçilerinizden hızlı bir şekilde kurtulmanın en  etkili yöntemi Google play store   ve app store den indireceğiniz  proğramlardır. Sizlere bu programları  şu şekilde sıralayabiliriz Unfollow Easy, Instagram Pro for Instagram, Unfollow Users, Unfollow for Instagram Free gibi uygulamalar bulunuyor. Sizlerde bu proğramlardan her hangi birini seçip indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.