Instagram Hesapları Neden Kapatılır?

Instagram Hesapları Neden Kapatılır?

 

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, genellikle fotoğraf ve videoların paylaşıldığı bir platformdur. Bunun neden çekici olduğunu anlamak kolay: Fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla ve aile üyelerinizle Facebook veya Twitter'da yayınlamaktan daha gizli bir şekilde paylaşabilirsiniz. Ancak Instagram'ın, sitelerinde neleri yayınlayıp neleri yayınlayamayacağınızı belirleyen katı kullanım koşulları vardır. Bu kuralları çiğnerseniz veya bunlara uymayı umursamıyorsanız, Instagram'ın hesabınızı kalıcı olarak kapatması olasıdır. Burada bu sürecin nasıl çalıştığını açıklayacağız, böylece gerçekleştiğinde ne bekleyeceğinizi bileceksiniz:

 

Instagram Hesabınız Neden Kapatılabilir?

 

  • Paylaştığınız içerikler nedeniyle
  • Gizlilik politikasına uymadığınız için

 

1. Paylaştığınız İçerikler Nedeniyle

 

Instagram Hizmet Koşulları, belirli içeriklerin platformda yayınlanmasını yasaklar. Çıplaklık veya cinsel içerik yayınlarsanız, şiddet içeren veya sansürlenmemiş görüntüler yayınlarsanız, nefret dolu veya tehdit edici içerik yayınlarsanız, profil adınız şu kelimelerden herhangi birini içeriyorsa: "çıplak", "seks" ve/veya "pornografi". Herhangi bir dilde (İngilizce dışında), bu şartları ihlal ettiğiniz için Instagram, hesabınızı kapatabilir. Ayrıca  Instagram, geçerli olduğu durumlarda yerel yasaları ihlal ettiğini düşündüğü herhangi bir içeriği kaldırma hakkını da saklı tutmaktadır.

 

2. Gizlilik Politikasına Uymadığınız İçin

 

Instagram'da birisiyle kişisel bilgilerinizi paylaşmak zorunda kaldıysanız, bunun her zaman gerçekleşmediğini bilmek önemlidir. Platformun, kişilerin fotoğraflarını izinleri olmadan yayınlamaya karşı katı bir politikası vardır ve ayrıca, kullanıcıların başka birinin benzerliğini içeren herhangi bir fotoğrafı yayınlamadan önce izin istemelerini gerektirir. Bir fotoğraf izinsiz olarak akışınıza girerse, Instagram tarafından kaldırılma olasılığı yüksektir.

Instagram'da belirli içerik türlerini (kendinizin veya başkalarının fotoğrafları gibi) paylaşmakla ilgileniyorsanız, bunların şirketin kendisi tarafından belirlenen herhangi bir yasayı veya politikayı ihlal etmediklerinden emin olmanız gerekir!

 

3. Küfür ve Argo Kelimeler İçeren Yorumlar Yazdığınız İçin

 

Instagram insanların deneyimlerini paylaştığı bir yer ama aynı zamanda kuralları da var. Gönderilerinizde kötü bir dil kullanırsanız veya hizmet şartlarını ihlal eden bir şey paylaşırsanız, Instagram'dan yasaklanabilirsiniz. Bu nedenle Instagram'da ne tür şeylerin uygunsuz olarak değerlendirildiğini bilmeniz önemlidir.

İşte bazı örnekler:

Sosyal medyada (troller dahil) başkalarına karşı taciz edici hiçbir şey yayınlamamalısınız. Örneğin: "Bu kişiden nefret ediyorum." Veya "Bu kişi çok aptal." Bu tür gönderiler Instagram politikalarına aykırıdır ve platformu kullanma yasağı ile sonuçlanacaktır!

Diğer kullanıcıları reklamlarla veya diğer spam formlarıyla (zincir mektuplar gibi) spam göndermeyin. Bu, e-posta veya telefon görüşmeleri yoluyla istenmeyen mesajların gönderilmesini; birinin doğrudan kendilerine bir bağlantı göndermek yerine bir bağlantı gönderdiği zincir mektupların sürümlerini yayınlamak; önce anlamlı bir şey söylemeden her yere bağlantı gönderebilmeleri için sahte hesaplar oluşturmak. Bütün bunlar Instagram hesabının kapatılmasına neden olur.

 

4. Instagram Üzerinde Şikayet Edildiğinizde Kapatılabilir

 

Çok fazla şikayet alırsanız, Instagram hesabınızı askıya alabilir. Instagram'da sahte bir ad veya profil resmi kullanıyorsanız da askıya alınabilirsiniz. Uygulamada fotoğraf ve video yayınlamak için sahte bir hesap kullanırsanız, bu hesabınızın askıya alınmasına neden olur.

 

5. Hesabın Birisi Tarafından Hacklenmesine Neden Olursan Kapatabilirler

 

Hesabınız saldırıya uğradıysa, askıya alınabilir. Saldırıya uğradıysanız, şifrenizi hemen değiştirmelisiniz. Ayrıca saldırıyı Instagram'a bildirebilir ve soruşturmaya yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. Saldırıya uğrarsanız ve hesabınız askıya alınırsa, tekrar açılacağının bir garantisi yoktur.

 

6. Çok Fazla Takip, Beğeni, Yorum Gibi İşlemler Sonucu Hesabın Spama Düşmesi ve Daha Sonra Hesabın Kapatılması

Instagram'dan yasaklandıysanız, bunun nedeni büyük olasılıkla bir politika ihlalidir. Instagram'ın kullanıcı sözleşmesi, hizmet şartlarını ihlal ettiğinizi (diğer hesaplara spam göndermek gibi) tespit ettikleri takdirde hesabınızı askıya alma veya feshetme hakkını saklı tuttuklarını belirtir. Instagram’ın takip, takipten çıkarma, beğeni ve yorum gibi işlemlerde Instagram işlem limitleri vardır. Bu limitler günlük Instagram limitleri ve aylık Instagram limitleri şeklindedir. Bu limitleri aştığınızda Instagram başlangıçta size saatlik engeller koyacaktır. Ancak siz bu işlemleri yapmaya çalıştıkça hesabınız spam olarak algılanacaktır bu da hesabınızın kapatılmasıyla sonuçlanabilir. Instagram bot programların kullanımını algılamaktadır. Eğer ki bu tarz programlar kullanıyorsanız ve hesabınız kapatıldıysa bu yüzden kapanmış olabilir. Hesabınızın etkileşimini arttırmak istiyorsanız MedyaHizmetin sizler için burada! Kimseyi takip etmeden, şifrenizi vermeden kaliteli ve ucuz takipçi satın alabilirsiniz, kaliteli ve ucuz beğeni satın alabilirsiniz.