Instagram Mavi Tik Alma Yöntemleri

Instagram Mavi Tik Alma Yöntemleri

Siz değerli kullanıcılarımız için Instagram mavi tik 2023 yılı için sizlere genel rehber oluşturduk.

Instagram da mavi tik almanıza yardımcı olacak bir rehber arıyorsanız doğru yere geldiniz. Instagram ve diğer  ilgili sorularda nasıl mavi tik alacağınız konusunda size yol göstereceğiz, bu yüzden okumaya devam edin! Instagram, dünya çapında 1,5 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan ve her geçen gün büyüyen en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Popülerliği artmaya devam ederken, insanlar Instagram'da nasıl daha fazla takipçi kazanılacağını bilmek istiyor.  Başvuru süreci hızlı ve kolaydır, ancak ihtiyaç duydukları tüm bilgilere sahip değilseniz zor olabilir. Bu nedenle, Instagram'da mavi tik almakla ilgili bilmeniz gereken her şeyi (ve daha fazlasını) sağlamak için bu kılavuzu oluşturduk.

Gelin bu kılavuzu hep birlikte inceleyelim

Instagram’da Mavi Tik Ne İşe Yarar?

Instagram profilinizi  doğrulandıktan sonra profil yakınlaştırılan bir rozettir. Adayın gösterdiğini belirten işaret aynı zamanda bir marka değeri taşıdığı anlamına da gelir. Mavi tik, ünlü markalar ve bloglar gibi profiller için kullanılmaktadır. Mavi tik, size bir marka oluşturmanız için destek sağlar Instagram  tarafından büyük bir şekilde beğenilmesini sağlar. Mavi tik sadece hediye için değil; video dağıtımı, yorum yazmak, ve popülarite arttırımı sağlamaktadır ınstagram mavi tikli hesaplar her zaman ön planda olur ve güvenilir hesaplar arasında yer almaktadır. Instagram mavi tik 2023 yılı için ne işe yarar? Beraber inceleyelim

Mavi tikli hesabın işe yaradığını nasıl özetleyebiliriz:

- Mavi tikli hesap güvenilir olur.

- Mavi tikli hesaplar daha fazla öne çıkmaktadır.

- Instagram doğru kişi veya markayı tercih ettiğine emin olur.

- Arama sonuçlarında daha fazla görünmeye yarar.

- Profillerde herkes tarafından bilinen bir farkındalık  yaratmaktadır.

- Fark edilmeyi kolaylaştırmaktadır (aramalarda ilk sizin hesabınız çıkar).

- Hesabın prestijli güvenlikleri. İmrenilen statüsünden biridir.

- Instagram algoritmasında özel muamele görmenize  ilgi odağı olmanıza yardımcı olur.

- Attığınız gönderilerin keşfet engelleri ortadan kalkar dilediğiniz gibi keşfete videolar gönderiler atabilirsiniz.

Instagram Mavi Tik Rozetine Kimler Başvurabilir?

Instagram, mavi tik rozetinin sizin için hazırlanmış bir platformudur. Bu platformda hesabını doğrulamak isteyen herkes başvuruda bulunabilir. Tabi başvuru sırasında birçok seçici kriter yer almaktadır. Bu seçici kriterlerin ise ne olduğu tam olarak bilinmemektedir. Twitter, Facebook veya TikTok gibi platformlarda mavi tik rozetinin olması, işinizi oldukça kolaylaştırmaktadır. Haydi şimdi Instagram’da mavi tik alma yöntemleri ve instagram mavi tik nasıl alınır, birlikte inceleyelim.

En başta söylenmesi gereken bir şey ise Instagram’ın Hizmet Şartları ve Topluluk Kuralları‘na kesinlikle uyulması gerekmektedir.

Orijinal Hesap

Mavi tikli bir instagram olmak isityorsanız orijinal hesap olmanız gereklidir yani şu şekilde   hesabınızın size ait olduğunu belirtmeniz lazım. Gerçek kişi yada bir marka olmanız gerekiyor. Bir fan  sayfası veya herhangi bir sayfa  iseniz hesabınızı doğrulamanız mavi tik almanızın bir yolu yoktur.

İnstagram profiliniz gizliyse ilk olarak  profilinizi açmanız lazım çünkü instagram  gizli hesapları kesinlikle doğrulamıyor.

Eksiksiz Tam Profil

Instagram hesabınızı daha profesyonel hale getirmek istiyorsanız profil bilgilerinizin güncel ve eksiksiz olduğundan emin olmanız gerekir. En az bir resim, yaklaşık 300 kelimelik bir Biyografi, web sitenize bir bağlantı (varsa) ve 100 karakterden uzun olmayan en az bir mesaj eklemelisiniz.

Dikkat Çekici

Instagram söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken birçok şey var. En önemli şey, profilinizin başkaları için çekici ve ilginç olmasıdır.

Doğru yolda başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

1) Profilinizin sıkıcı veya genel olmadığından emin olun.

2) Hashtag'lerinize dikkat edin ve aynı zamanda onları iyi yapın.

3) Profiliniz için iyi bir kapak fotoğrafı kullanın, böylece diğer insanlar sizi takip etmek isteyecektir!

5 Adımda Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

1. Profilinizin ayarlandığından emin olun. 

2. "Ayarlar" menüsüne gidin ve "Simge"ye tıklayın.

 3. Ekranın sağ tarafında "Doğrulama İste" bölümünü seçin.

 4. Formu doldurun ve gönderin (fotoğraflı bir kimlik, banka hesap numarası vb. sağlamanız gerekir).

 5. "Gönder"i tıklayın. Daha sonra Instagram'dan, hesabınızda ne bulduklarını açıklayan ve hesap onay sürecinize devam etmeden önce daha fazla bilgi talep eden bir mesaj alacaksınız.

Instagram’da Mavi Tik Alma İpuçları

Instagram’da mavi tik alma yöntemleri için ayrıca aşağıdaki ipuçlarını da eksiksiz bir biçimde incelemenizi şiddetle öneririz.

 • Mavi Tik satın almaya çalışmayın.
 • Organik takipçi ile yükselmeye çalışın.
 • Organik bir şekilde yükselmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. MedyaHizmetin olarak instagram türk takipçi satın al hizmeti vermekteyiz. Bu sayede sizlerde instagram organik türk takipçi satın al hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
 • Biyografinizde bulunan çapraz linklerin tamamını silin.
 • Daha fazla keşfet çalışmalarına yoğunluk verin
 • İsminizi veya markanızı haberlerde geçirmeye çalışın.
 • Bir ajans veya reklam şirketiyle çalışın.
 • Her zaman dürüst ilerleyin.
 • Profilinizin ve biyografinizin tam olduğundan emin olun.
 • Reddedildikten sonra kesinlikle ama kesinlikle sakın vazgeçmeyin.
 • Hesabınızı herkese açık kullanın.

  Yukarıda bahsettiğimiz adımları eksiksiz olarak yaptığınızda Instagram mavi tik almak için birçok adımı tamamlamış olacaksınız.