Instagram Mesajım Gitmiyor Sorunu

Instagram, en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve bazı kullanıcıların uygulamayla ilgili sorunlar yaşaması nadir değildir. Örneğin, bazen bu sorunlara geçici bellek kaybı veya kullanıcı arabirimi tercihleri ​​neden olur, ancak güncellemelerle hızlı bir şekilde çözülebilirler. Instagram'da kullanıcıların karşılaştığı en yaygın sorun mesaj gönderememektir. Diğer kullanıcılara mesaj gönderirken sorun yaşıyorsanız, telefonunuzu yeniden başlatmayı veya soruna neden olabilecek açık uygulamaları kapatmayı deneyin.

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu Nasıl Çözülür? (2022)

Instagram ile sorun yaşıyorsanız bilmeniz gereken birkaç şey var. Her şeyden önce, çözmek için yanlış bir problem arıyor olabilirsiniz. Örneğin, sorunun nerede olduğunu ve nasıl düzeltileceğini bilmiyorsanız, sorunu hızlı bir şekilde çözemezsiniz. Başka biri mesajınızı engelliyorsa veya hesap verilerinizde bir tür hata varsa, mesajınız iletilmeyebilir. Mesajların ulaşamamasının bir başka nedeni de internet bağlantısı sorunudur. Başka kimsenin erişemeyeceği şekilde hesabınızı genel görünümden silmeye çalışırken de sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ve bir e-posta adresi veya bir sosyal medya hesabı oturum açma (Facebook gibi) kullanmak yerine bir mobil uygulama kullanarak mesaj göndermeye çalışırken başka sorunlar da ortaya çıkabilir. Tüm bu düzeltmeleri denedikten sonra bu hala devam ediyorsa, bu Instagram'ın kendisinde bir hata olabilir. Ancak yine de önce onlarla iletişime geçmenizi öneririz!

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu Neden Olur?

Instagram'da bir mesaj yayınladığınızda, mesajın iletilmediği zamanlar olabilir. Bunun nedeni, bazen iletilerin teslim edilmesini engelleyen teknik sorunların olmasıdır. Başka bir neden de Instagram'ın eski bir sürümünü kullanmanız veya uygulama ayarlarının güncel olmaması olabilir. Bazen uygulamada ve/veya ayarlarında yapılan değişiklikler mesajlarınızda sorunlara neden olabilir. Diğer zamanlarda, hesabınızın güvenliği ihlal edilmiş olabilir ve bilgisayar korsanları sizinki yerine spam iletiler gönderiyor olabilir. Bu sorunun çözümü basittir: uygulamanızı ve ayarlarını, modern teknolojiyle uyumlu olacak şekilde gerektiği gibi güncelleyin!

Instagram Sunucu Sorunu ( Instagram Çökmesi )

Bazen sosyal medyada, tüm kullanıcılarınızın aynı sorunu aynı anda yaşadığı belirli zamanlar vardır. Bu, doğru şekilde yapılmayan yazılım güncellemelerinden kaynaklanabilir. Bu güncellemelerin, uygulamanızda düzgün çalışmasını engelleyen bir soruna neden olması da mümkündür. Veya uygulamanızın çökmesine veya tamamen durmasına neden olan bir saldırı olabilir. Her durumda, Instagram'ın yüklenmemesi veya donmaması gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız bu, uygulamanızın diğer uygulamalar veya sunucularla iletişim kurmakta sorun yaşadığı anlamına gelebilir. Bazen buna bir donanım sorunu neden olabilir. Belki de cihazınızın belleğinde veya işlemcisinde bir şeyler ters gitti. Ancak bazen sadece bir başkasının kötü niyetli etkinliğinden kaynaklanır!

Instagram Mesaj Engeli

Instagram mesaj engeli gibi durumlardan dolayı mesaj atamayabilir ya da alamayabilirsiniz. Yani instagram mesaj engeli gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız bu seçeneğe uygun bir şekilde kullanıcı isimlerini de birlikte sisteme kaydetmeniz gerektiği sonucu oluşmuş olabilir. Instagram mesaj neden gitmiyor sorununda kimi zaman böyle durumlar yaşanabilir. Yani instagram mesaj engeli gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız bu seçeneğe uygun bir şekilde kullanıcı isimlerini de birlikte sisteme kaydetmeniz gerektiği sonucu oluşmuş olabilir.

Instagram Hesap Engeli

Instagram tarafından hesabınız bloke edilmiş ise mesaj alma ve gönderme gibi özellikleri kullanamayabilirsiniz. Bu sorunun çözümü için Instagram ile iletişime geçilmesinde fayda vardır.

İnternet Kaynaklı Sorunlar

İnternet kaynaklı sorunların en sık görülenlerinden biri olan Instagram mesaj gelmiyor ve gitmiyor gibi sorun karşısında internette başka bir siteye de giriş yapmaya çalışarak bunu test edebilirsiniz. Sorunu çözdüğünde bir bilgisayar evinizde olduğu gibi kullanıcı adreslerini sürükleyerek iletişim sağlayabilirsiniz.

Dikkatinizi çekebilir >> Instagram Türk Takipçi Satın Al

Instagram Güncellemeleri

Instagram uygulamasınızda yapacağınız güncellemeyi yapmak için instagram üzerinden mağazalarınıza girip farklı bir güncelleme yapmana bakabilirsiniz. Instagramda kullanıcılar o uygulamaya giriş yapamayabilirler ya da DM hataları, fotoğraf yüklenmemesi gibi hatalarla karşılaşabilirler. Instagramda da mesajların gönderilmemesi ‘Gönderiliyor’ ya da başarısız şeklinde bir ibareyle belirtilir. Instagram mesaj gitmiyor çarpı işaretine tıklayarak gönderim işlemini iptal edebilir ve daha sonra yeniden deneyebilirsiniz. Eğer halen mesaj gitmeme problemi varsa uygulama mağazasından o uygulamanın güncellemesini yapabilirsiniz.

Instagram Mesaj Nasıl Gönderebilirim?

Instagram'da bir mesaj göndermeye çalışırken, "Nasıl özel doğrudan mesajlar gönderirim?" diye merak edebilirsiniz. Başlamak için bu adımları izleyin. Mesaj göndermek istediğiniz kişinin profil resminin yanındaki Direkt Mesaj düğmesine (mavi renkli olan) dokunarak Direkt Mesaj kutusunu açın. Mesaj gövdesine mesajınızı yazın ve Gönder'e dokunun. Arkadaşınız, normal mesajlaşma işlevini kullanıyorlarsa olduğu gibi, mesajınızı hemen görebilecektir. Doğrudan kendi gelen kutularından yanıt verebilecek ve karşılığında size bir emoji veya fotoğraf gönderebilecekler! Ayrıca fotoğrafları hashtag'lere göre filtreleyebilir ve profillerinde arama yaparak belirli hesapları takip eden kullanıcıları bulabilirsiniz. Birisi isteğinizi henüz kabul etmediyse, yanıt verene kadar onlara başka bir doğrudan mesaj göndermeyi deneyin!

Instagram Türk Takipçi Satın Al

MedyaHizmetin ile en uygun fiyatlı ve en kaliteli instagram türk takipçi satın al paketlerine göz atmanı öneririz!