Instagram Paylaşım Saatleri

Instagram Paylaşım Saatleri

Doğru paylaşım saati ile tüm dünyaya çıkabileceğinizi biliyor muydunuz?

Daha fazla bilgi için gönderinizi paylaştığınız zaman görülüp görülmediğinden emin olmak istemez misiniz? Doğru paylaşım saati ile tüm dünyaya paylaşımını sergileyebilirsin.

Uzmanlar bu çok sorulan soruya yanıt verdiler. İşte cevabı! Hadi öğrenelim.

Instagram Paylaşım Saatleri

Markanızı Instagram'da paylaşmanın doğru yolu her marka için benzersizdir. Sosyal medya stratejiniz size özel olmalı, ancak genellikle kalabalığın içinde öne çıkan ve izleyicilerinizin gözünde harika görünen benzersiz bir stile sahip olmalıdır.

En iyi sonuçlar, kitlenizin markanız hakkında ne söylediğine dikkat etmek ve ardından onu eyleme geçirmekten gelir. Instagram'daki yeni algoritma, feed'inizin üst kısmında yeni yorumları görmenizi mümkün kılar; bu, eski gönderilerin feed'inizin üstünde değil altında görüneceği anlamına gelir. Bu, insanların yeni içerik bulması ve bunlarla etkileşime girmesinin her zamankinden daha kolay olduğu anlamına gelir.

Olumlu oylar, Instagram'da popülerlik kazanmak ve alakalı kalmak için kritik öneme sahiptir; özellikle de konu etkileşim oluşturmak veya trafik çekmek olduğunda. Katılımı artırmak için sahip olduğunuz bazı hedefleriniz nelerdir? Bu hedeflere ulaşmak için birlikte yapabileceğimiz belirli şeyler var mı? Bu ve benzeri soruların cevabını öğrenmek için okumaya devam edin!

Instagram’da Paylaşım Yapmak İçin En İyi Saatler

Bu yazımızda Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi saatleri bulmaya çalıştığımız sonuçlar verilecektir. Her tarzda işletmeden 30.000’den fazla Instagram gönderisini analiz ettik. Gözlemleri ve analizleri birleştirdik. Instagram’da gönderi yayınlamak için evrensel olarak en iyi zamanı sizler için bulduk!

İşte o analiz sonuçları:

Çarşamba günü saat 11:00 paylaşım için en iyi saatlerden biri olacak. Instagram’da gün ortası ve hafta ortası paylaşımlarla etkileşime girme olasılığının en yüksek sonuçlara ulaştığını sizler için araştırdık.

Hafta sonları genellikle daha düşük etkileşime sahiptir. Bunun nedeni, insanların Instagram’da gezinmek yerine, gerçek dünyadan gerçek dünyaya geçiş olarak düşünebilirsiniz. Sanal dünyadan gerçek dünyaya geçiş olarak düşünmemiz mümkün.

Instagram’da Paylaşım Yapmak İçin Günler ve Saatler

İşte Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi gün ve saatler.

Haftanın her gününe özel Instagram’da paylaşım yapmak için en ideal zamanlar.

Her gün birbirinden hafifliğe, anlık bir izleyicinin daha fazla bir gönderi paylaşmasına vesile olacaktır. Yine de bu zamanlar hem kendinizi hem de tüm izleyicilerinize yarar sağlayacaktır.

Pazartesi Günü Instagram Paylaşım Saatleri 2022

Baharın ilk günü ve Türkiye'nin milli bayramı olan Pazartesi, Instagram'da paylaşmak için harika bir zaman.

Çoğu insan, yaklaşan hafta sonu planlarına hazırlanmak için gün boyu işte olacak. Ama sen? Mümkün olduğunca uzun süre sosyal medya fikrinizi alıyor olabilirsiniz ve hatta bu arada yeni arkadaşlar bile edinebilirsiniz!

Göndermek için en iyi zaman saat 12:00 olarak belirlenmiştir. Takipçilerinizi yılın bu yoğun döneminde yaptıklarınızdan haberdar etmek istiyorsanız, her hafta bu zaman diliminde gönderi paylaşma alışkanlığı edinin.

Salı Günü Instagram Paylaşım Saatleri 2022

Paylaşım saati 09:00 olmalıdır, tüm çalıştığınız alanlarda Instagram’da paylaşım yapmaya başladığınız ve bu şekilde paylaştığınız sesli ve görsel açıklamalar, fotoğraflar, videolar ve bilgileri paylaşabilirsiniz.

Salı günü Instagram'a geldiğinizde, bu saatte herhangi bir paylaşmanın olması mümkündür.

Bu sabah erken saatlerde 08:00 – 10:00 arasında da güçlüdür ancak sabah saat 09:00 civarında zirveye ulaştırma olarak belirlenmiştir.

Çarşamba Günü Instagram Paylaşım Saatleri 2022

Kullanıcıların Çarşamba gününde paylaşım yapmaları için en iyi saat 11:00 olacaktır.

Çarşamba aynı zamanda hesapların genel olarak en yüksek etkileşimi aldığı gün olarak tespit edilmiştir.

Perşembe Günü Instagram Paylaşım Saatleri 2022

Instagram’da paylaşım yapmak Perşembe günü için en iyi saat 11:00 olarak belirlenmiştir.

Bu saatte tüm kullanıcılara en ideal şekilde etkileşim sağlanacaktır.

Bu günlerde Instagram etkileşimini arttırmaya çalışan kullanıcılar için bu saatten sonraki günlerde büyük oranda da duyulacaktır.

Cuma Günü Instagram Paylaşım Saatleri 2022

Cuma günü Instagram'a başvurmak için en iyi saat 14:00 olduğu belirlenmiştir.

Öğle ve sabah yemeği saatinde, 7:00'dan 14:00'a kadar oldukça fazladır. Cuma günü Instagram paylaşım saati 07:00'den 14:00'a kadar sürmektedir.

Cuma günü Instagram paylaşım saati 14:00'dir.

Cumartesi Günü Instagram Paylaşım Saatleri 2022

Instagram’da paylaşım yapmak Cumartesi günü için en iyi saat 09:00 olarak belirlenmiştir.

İnsanların hafta sonu planlarında harekete geçmeden önceki en aktif saat budur. Cumartesi günü paylaşım yapacaksanız bunu unutmamanızı tavsiye ederiz.

İslami konuları paylaştıran insanlar arasında bile Cumartesi Günü’nün ilk durağı oldukça sürpriz olurken, bu dönemde de farklı bir atmosferle çalıyor. Güzel bir haftanın başlaması için bizleri mutlu edebilmek için gerekli olan en iyi saatlerden biridir!

Pazar Günü Instagram Paylaşım Saatleri 2022

Pazar günü Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi saat 19:00 olarak belirlenmiştir.

Etkileşim tüm öğleden sonra ve akşam boyunca, öğlen 12:00 ile akşam 20:00 arasında oldukça fazladır. Pazar günü Instagram paylaşım saatleri öğlen 12:00’den akşam 20:00’e kadar devam etmektedir.

Reels Paylaşım Saatleri

Makara videolarınızdan en iyi şekilde yararlanmak ister misiniz? Görüntüleme başına ödeme programımıza göz atın:

Makara videoları, hızlı bir şekilde fark edilmenizi sağlamak için harikadır. Milyarlara giden yolda milyonlarca insan tarafından görüntülenebilirler! Ama onlara ulaşmak istiyorsanız, biraz çalışmanız gerekiyor.

Ne yapabilirsin? Pekala, arkandayız. İşte Reels videoları yayınlamak için en iyi zamanlar:

Reels videoları yalnızca onları izlemeyi seçenler tarafından görülecektir, bu nedenle kitlenin çevrimiçi olma olasılığının en yüksek olduğu bir zaman seçmeniz önemlidir. Programımız bunun için en uygun zamanlara sahip—Pazartesiden Perşembeye saat 09:00 ve 12:00’dir.

Şirketlerin Paylaşım Stratejileri

Her adımda, müşterilere ulaşmak önemlidir. Büyük resimdeki detayları asla unutamazsınız. Büyük bir resme bakmak büyümenize yardımcı olacaktır. Oradaki en iyi bilgi parçalarını kaçırmamak önemlidir. Bazen önemli ayrıntılar sizden uzakta başka bir yerde saklanır.

Her şirketin, oyunlarının zirvesinde kalmasını ve bir şirket olarak büyümesini sağlamak için tasarlanmış bir kurumsal stratejiye sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Rakipleriyle savaşa girmeye ve kazanmaya hazır olmalılar!

Şirketlerin pazarlama stratejileri üzerinde çalışmak için harcadıkları ortalama süre günde 1 saattir (2019). Günde Instagram'a bakmak için harcanan ortalama süre 35 dakikadır (2019). Instagram'ı her gün kullananların %63'ü ve haftada birden fazla kullananların oranı %42'dir.

2020'de insanlar, 2019'dan bu yana 26 dakika artan Instagram'da günde ortalama 30 dakika geçirdi.

Kendi Paylaşım Saatinizi Keşfedin

İçeriğiniz, markanızın işinin önemli bir parçasıdır. İnsanlar içeriğinizle ne kadar çok zaman harcarsa, sizden satın alma olasılıkları o kadar artar.

Ne tür bir performans görmek istiyorsunuz? Marka bilinirliği veya etkileşim mi arıyorsunuz? Instagram gönderi etkileşiminiz, diğer gönderilere kıyasla sizin için ne kadar önemli olduğuna bağlı olabilir.

Geçmişteki gönderilerinizin diğerlerinden daha büyük bir etkisi oldu mu? Gönderiler hangi zaman diliminde göründü? Hepsi aynı anda mı yoksa birer birer mi görünüyor? Benzer içerik paylaşan başka biri var mı? Ne zaman yayınladıklarını ve ne sıklıkta yayınladıklarını not alın.

Doğru hedef kitleyle çalıştığınızdan emin olun. Kime pazarlama yaptığınızı belirleyin ve özellikle onlar için içerik oluşturun.

Hedef kitleniz için hangi zamanların en aktif olduğunu takip edin, böylece onlara göre plan yapabilirsiniz. En yoğun saatlerini planlayın ve bunun etrafında bir video reklam planlayın!

Profesyonel İpucu 

İçeriğinizi paylaşırken dikkatli olun. Birçok marka harekete erken başlamak ister, bu nedenle paylaşıma 00:00'da, hatta ondan sonra başladığınızdan emin olun. Nasıl katılmak istediğinizi düşünmek için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun: herkesle aynı anda bir şeyler göndermek ister misiniz? Yoksa son dakikaya kadar mı bekleyeceksiniz?

İkinci seçeneği seçerseniz, çok erken acele etmeye çalışmadığınızdan emin olun. O ana kapılıp yalnız bırakılması daha iyi olabilecek bir şey paylaşabilirsiniz.