Instagram Reels Boyutu Nedir?

Instagram Reels Boyutu Nedir?

Instagram’da içeriklerde yapılan paylaşımların boyutu net bir görsele sahip olmak adına önemli bir konudur. Özellikle bu iki tür paylaşımda en doğru ebatta paylaşım yapma konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Bu noktada öncelikle Instagram’da kullanabileceğiniz şekilleri vereceğiz. Bunun dışında, IGTV’yi daha net görsel olarak kullanabilmeniz için de biraz bilgi vermeye çalışacağız.

İlk öncelikle söyleyelim ki Instagram reels boyutları nedir? Sadece video paylaşabilmek için fotoğraf veya videoların arasinda bir kenar olma

Instagram hikayesi ve reels boyutları, içeriğinizden en iyi şekilde yararlanmak için önemlidir. İşte Instagram reels boyutları hakkında bilmeniz gerekenler.

Instagram'da Hikaye Boyutu nedir?

Instagram'da hikaye boyutu, 940 piksel genişliğinde ve 1080 piksel yüksekliğinde bir kare biçimiyle sınırlıdır. Gönderi başına maksimum uzunluk 15 saniyedir ve bir gönderide en fazla 10 fotoğraf veya video olabilir.

Instagram'da reels Boyutu nedir?

Makara boyutu, 1.080 piksel genişliğinde ve 720 piksel yüksekliğinde dikey bir videodur. Gönderi başına en fazla 10 klip olacak şekilde 60 saniyeye kadar çekim yükleyebilirsiniz.

Instagram'da IGTV Boyutu nedir?

IGTV, içerik oluşturucuların bir saate kadar uzunlukta dikey videolar yüklemesine olanak tanır ve altyazı ve özel bitiş ekranları gibi etkileşimli özellikler içerir.

Instagram Paylaşım Boyutu Neden Önemli?

Instagram paylaşım boyutunda neden bu kadar önemli hiç düşündünüz mü?

Fark etmemiş olabilirsiniz, ancak Instagram'da onu diğer sosyal medya platformlarından farklı kılan gerçekten harika özellikler var. Bu özelliklerin tümü için aynı kurallar geçerlidir: İnstagram paylaşım boyutuna dikkaet ederek  Erişiminizi ve etkileşiminizi en üst düzeye çıkarmak için bunların farkında olmanız gerekir.

Instagram'da hedef kitlenizi büyütmek istiyorsanız, optimum erişim ve etkileşim için her bir gönderiyi optimize etmeniz çok önemlidir.

Konu söz konusu olduğunda, bir gönderi için "en iyi" boyut, içeriğin türüne ve ulaşmaya çalıştığınız hedef kitleye bağlı olacaktır. Ancak genel bir kural olarak, markanız veya ürününüz hakkındaki görseller için yatay en boy oranını kullanmanızı öneririz, çünkü bu metin için daha fazla alan sağlar ve metin, insanların Instagram'da iletişim kurma biçiminin büyük bir parçasıdır!

Instagram Görsel Boyutlar Uyumlu Olmadığında Ne Olur?

Instagram, içeriğinizi geniş bir kitleyle paylaşmak için harika bir platformdur. Ancak, doğru boyutları izlemezseniz, gönderileriniz bozuk görünecek ve bu da takipçilerinizin dikkatini çok dağıtabilir.

Her görüntünün boyutları, standart boyuta bağlı olarak otomatik olarak ayarlanır. Bu, görüntünüzün kalitesinde sorunlara neden olabilir. Kötü bir resim, bir uzman tarafından oluşturulan en iyi içeriği bile mahvedebilir.

Bu durumda, düşük kaliteli veya büyük resimler, tasarımınızdaki yanlış boyutlardan kaynaklanabilir. Bu görüntüler genellikle birçok kullanıcı için istenmeyen bulanık şekillere sahiptir. Bu görüntülerin yayınlarda bulunması, takipçilerin görme yetilerini rahatsız ediyor ve ruh hallerini bozabiliyor!

Günümüzde sosyal medya platformlarında en çok tartışılan konulardan biri olduğu için birçok kullanıcı bu sorunu olabildiğince sık çözmenin yollarını arıyor. Şimdi sizinle bu sorunu çözmenin bazı kolay yollarını paylaşacağız.

Instagram Paylaşımında Hangi Boyutlar Kullanılır?

Instagram, içeriğinizi paylaşmak için harika bir yerdir, ancak her şey fotoğraflarla ilgili değildir.

Ayrıca Instagram'da paylaşırken gönderilerinizin boyutlarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Instagram gönderileri geniş, orta ve dar olmak üzere üç farklı boyutta görüntülenebilir. Geniş format genellikle 720 x 1020 pikseldir ve bu çok büyük değildir. Orta format 720 x 1320 piksel ve dar format 320 x 960 pikseldir.

Aynı anda birçok kişi tarafından görüntülenecek bir resim (fotoğraf gibi) yayınlarken çözünürlüğü en az 1080 x 1080 piksel tutmaya çalışın. Bu şekilde, hedef kitleniz instagram gönderilerinizin en sevdikleri kısımlarını görmek için bolca alana sahip olurken, görmeleri gerekenleri görmeye devam edebilir!

Instagram Hikâyesinde En Uygun Paylaşım Boyutu

Hikâyede paylaşım yaparken boyutların yanlış kullanılması sonucu birçok paylaşımın bir kısmı ne yazık ki görüntülenmiyor. Tam ekran olarak kullanılan bu paylaşımlar şayet hikâyede olacaksa en uygun ebat 1080x1920px şeklinde olması gerekmektedir. Hikâye boyutları ile ilgili bilgi alıp danışmak için wwww.medyahizmetin.com adresine başvurunuz.

Instagram Reels Boyutları

Instagram Reels boyutları, özelliklerinin birbirinden farklı şekillerde kullanılmasına olanak sağlayan boyutlardur.

Paylaşım yapmak adına hikâye boyutları kullanılabilir. Örneğin, reels paylaşımlarının 1080x1920px boyutu ile de uygundur. Reels paylaşımlarının 1080x1920px boyutunun reels paylaşımlar için kullanılmasını gerektirecek 5 megapiksel olmasa da bu boyutta videoya ilişkin açıklamalar yer almaktadır.

Reels paylaşımlar için, orta noktaydaki büyüklüğü gösterilmelidir.

Instagram IGTV Boyutları

Videoları görmeden Instagram'da olamazsınız

Bu nedenle IGTV, reklam noktası başına en yüksek video görüntüleme sayısına sahiptir ve bu nedenle resimleriniz için 420x654 piksel boyutu kullanmanızı öneririz.

Alanınızda uzman olmak istediğinizi biliyoruz , bu nedenle fotoğraflarınız için doğru boyutu seçmek söz konusu olduğunu bildiğimiz için sizlere medyahizmetin ailesi olarak ınstagram IGTV Boyutları hakkında bilgilendirmek İstedik . Sizlerde bu makaleyi okuduktan sonra standart bir piksel sayısına bağlı kalarak artık tüm IGTV gönderilerinizde 420x654 Pixsel boyutlarını kullanarak başarıya ulaşabilirsiniz. Takipçileriniz, neye baktıklarını net ve kolay bir şekilde görebileceklerdir ve  bu IGTV gönderinizi beğenip yorum yapıp paylaşarak  takdir edeceklerdir.