Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Instagram şifremi unuttum ne yapabilirim diyorsanız bu makale tam size göre. Okumaya devam edin…

Instagram şifrenizi değiştirmenin çok kolay olduğunu biliyor musunuz? Hesabınızla ilişkili bir e-posta adresiniz veya telefon numaranız varsa, oluşturulan bir kodu kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Hesabınızda bu bilgilerden herhangi birine sahip değilseniz, platformda güvenlikle ilgili her değişiklik olduğunda şifrenizi değiştirmenizi öneririz. Kendinizi bilgisayar korsanlarına ve diğer tehditlere karşı nasıl koruyacağınızı bilmeniz önemlidir.

Kişisel Bilgisayarda Instagram Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Instagram şifrenizi kaybettiyseniz endişelenmeyin. Aşağıdaki adımları izleyerek kolayca geri kazanabilirsiniz:

  • Öncelikle mobil cihazınızın ayarlarına gidin ve "Bu cihazı unut"u seçin. Unutulduğunda, kişisel bilgisayarınıza giriş yapın ve internet arama çubuğuna gidin. "Instagram" yazın ve adres çubuğunun altında görünen web sitesi bağlantısını tıklayın.

 

  • Yeni web sitesinde bir kez, "Şifremi Unuttum?" ve e-posta adresinizi veya kullanıcı adınızı/şifrenizi girin. Orada da önceki web sitesinden herhangi bir bilgi bıraktıysanız, o bilgiyi de girin. Bu formu doldurmayı bitirdiğinizde "Gönder" e tıklayın.

 

  • Sitenin aynı bölümündeki başka bir sayfada, telefon numaranızı veya kullanıcı adı/şifre kombinasyonunuzu tekrar yazın. Bu ikinci formda yazmayı bitirdiğinizde tekrar "Gönder"e tıklayın.

 

Mobil Uygulamadan Instagram Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Instagram şifrenizi değiştirmek isterseniz bunu telefonunuzdaki mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Bu adımları takip et:

  • İlk önce uygulamayı başlatın,

 

  • Ardından "Ayarlar" düğmesine basın ve "Genel" sekmesinin altında bulunan "Güvenlik" seçeneğine tıklayın.

 

  • Sağlanan alanlara kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve “Kaydet”i tıklayın.

 

E-mail Adresimi Bilmiyorum ve Cep Numaramı Unuttum Ne Yapmalıyım?

E-posta adresinizi ve telefon numaranızı kaybettiyseniz veya bunları hatırlayamıyorsanız, sizin için bir çözümümüz var!

Instagram'da hesabınıza giriş yapın ve sayfanın sağ üst köşesindeki "İletişim Bilgileri" bağlantısını tıklayın. E-posta adresinizi ve telefon numaranızı oraya girebileceksiniz. Daha sonra bu adrese, kaybolan bilgileriniz ve bu bilgilere tekrar nasıl erişebileceklerini bildiren otomatik bir mesaj göndereceğiz.