İnstagram'da Kişileri Yoruma Etiketlemek

İnstagram'da Kişileri Yoruma Etiketlemek

İnstagram’da kişileri yoruma etiketlemek işlemi, diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi aynı mantıkla çalışmakta ve etiketlenen kişilerin paylaşılan içeriklerden haberdar olmasına sağlar. Instagram’da etiketleme işleminin yerine getirilebilmesi için @ işareti kullanılır. Bu sayede ismi geçen Instagram kullanıcısı, içerikten haberdar edilir.

Instagram’da Etiketlemek Nedir?

Instagram’da etiketlemek, sizlere giriş yapmadan mümkün olduğu kadar daha fazla bilgi veren bir uygulamadır. Etiketleme yapabilmek için;

-Kullanıcı profilinde yapılan paylaşımların yorum kısmına giriş yaparsanız, etiketleri dağa çıkartabilirsiniz.

-Burada etiketleme yapmak için yorum yazar @ işareti ve boşluk bırakmadan kullanacak Instagram kullanıcısının ismini yazar.

-Kullan @ işaretini altında belirttiğiniz kişilerden seçim yapmanız gerekmektedir.

-İşlemleri tamamladıktan sonra kullanabilirsiniz. Etiketleme yapıldıktan sonra yorumun devamını yazabilirsiniz.

Instagram’da Kimler Etiketlenebilir?

Instagram, gönderilerinizde insanları etiketlemenin bir yolunu sunar, ancak kullanıcı adlarını bilmeniz veya elinizin altında bulundurmanız gerekir. Gönderinizde birini etiketlemek kolaydır; etiketlemek istediğiniz kişinin adından sonra bir @ simgesi eklemeniz ve tarayıcınızda yeni bir pencere açmanız yeterlidir.

Bu pencerede, o hesabı takip eden tüm kişilerin bir listesini göreceksiniz. Etiketlemek için herhangi birine tıklayabilirsiniz.

Instagram’da Kaç Kişi Etiketlenebilir?

Instagram, kullanıcıların gönderilerinde diğer hesapları etiketlemesine olanak tanır. Etiketleme, gönderinin yorum bölümünde bir boşluktan sonra @ sembolü ve etiketlenecek hesabın kullanıcı adı eklenerek yapılır. Kaç hesabın etiketlenebileceği konusunda bir sınır yoktur.

Instagram Etiketle İşlemi Hangi Uygulamalarda Kullanılır?

Instagram'ın hashtag özelliği, uygulamadaki fotoğrafları etiketlemek için kullanılıyor. Genellikle paylaşılan bir fotoğrafın altındaki yorum bölümünde kullanılır ve etiketlenen kişinin gönderinizi görmesini sağlamaya yardımcı olur. Aynı özellik, kullanıcıların birbirleriyle hiç olmadığı kadar kişisel bir şekilde etkileşim kurmasını sağlayan Instagram Story'de de kullanılabilir.

Instagram’da Etiketler Nasıl Görülür?

Instagram kullanıcıları, diğer kullanıcılar onları bir gönderide etiketlediğinde bilgilendirilir. Bildirime dokunduğunuzda, gönderideki etiketi göreceksiniz. Bu gönderiyi silerseniz, içeriğiniz başkaları tarafından görülemez.