YouTube Hesap Çalma

YouTube Hesap Çalma

YouTube, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Aylık 50.000 saatlik içerik yüklemesi ile bir milyardan fazla aktif kullanıcıya sahiptir. YouTube, herkesin eğlenmesi için çok sayıda farklı türde yaratıcı içerik ve eğlence sağladığı için çok sayıda kullanıcıyı kendine çekiyor. Ancak YouTube, hesapları çalan bilgisayar korsanlarından hesap ayrıcalıklarını kötüye kullanan kişilere kadar kendi payına düşen sorunlarla da karşı karşıya. YouTube'da hesap güvenliğinin nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi sahibi olarak, kendinizi bu sorunlardan koruyabilir ve sizi rahatsız etmeden önce onları durdurabilirsiniz. Hesap korsanlığı, birisi e-postanıza ve şifrenize erişerek hesabınızı ele geçirdiğinde veya hesabınıza erişmek için kişisel bilgileriniz için kimlik avı yaptığında gerçekleşir. Bir bilgisayar korsanı YouTube kanalınızı çalarsa, geri almanız zor olabilir.

Günümüzde sosyal medya kullanımı çok fazla olduğundan dolayı kişilerin hesaplarını ele geçirmek için birçok yol deneniyor. YouTube hesap çalma işlemleri söylentilere göre çok zor olamasa da hepsi doğru değildir.  Youtube hesabını ele geçirmenin bazı yöntemleri vardır.  Bunun için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir. Hesabını çalacağınız;

  • Kişinin profilini bulun.
  • Kişinin e-posta adresini bulun.
  • Kişinin telefon numarasını bulun.
  • Son olarak, kişinin adresini bulun ve daha fazla zorluk yaşamadan hesabını hackleyin!
  • Not: Hesabı çaldığınız kişi sizi şikayet edebilir!

YouTube şu anda insanların kendi oluşturdukları videoları yükleyebilecekleri ve paylaşabilecekleri tek platformdur. Bu, çoğu sanatçılara ait hesapları hedef alan birçok bilgisayar korsanlığı vakasıyla sonuçlandı.

Hesabınızın saldırıya uğramasını önlemek için, tahmin edilmesi kolay olmayan güçlü bir şifreniz olduğundan emin olun. Ayrıca şifrelerinizi başkalarıyla paylaşırken dikkatli olmalısınız ve asla e-postanıza veya sosyal medya hesabınıza gönderilen bağlantılara tıklamalısınız.

YouTube, milyonlarca içerik oluşturucunun ana dağıtım aracı olarak kullandığı, dünyanın en büyük video barındırma sitesidir. Ancak bu popülerlik, YouTube kanallarını ya kâr ya da bir tür kişisel intikam amacıyla hedef alan siber saldırılara da yol açtı. Bu nedenle YouTube kullanan kişilerin hesaplarını olabildiğince bu saldırılardan koruması gerekmektedir. Bu tür saldırılara maruz kalmamak için gerekli önlemleri aldığınızdan emin olun. YouTube hesap çalma işlemlerinde bilgisayar korsanları sizin bu açıklarınızdan faydalanacaklardır. Parolanızı herhangi biriyle paylaşırsanız, basit adlar ve parolalar kullanırsanız veya çok adımlı bir doğrulama işlemi kullanmazsanız, hesabınız saldırıya açık hale gelir. Bilgisayar korsanlarının hesabınıza erişmesinin birçok yolu vardır. Ortak kelimeleri ve cümleleri deneyen bir yazılım kullanarak şifrenizi tahmin etmeye çalışabilirler veya hakkınızda bilgi almak amacıyla sizinle iletişime geçebilirler. Ayrıca, sizi tanıyan kişilerin ayrı hesaplarını hackleyebilir ve daha sonra YouTube hesabını ele geçirmek için şifre kırma işlemlerinde buldukları bilgilerden yararlanabilirler.

YouTube hesabını çalmak, kişinin youtube hesap bilgilerini alarak kendine mal etmesi sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Youtube hesabı hack'inin haberlerini okumuş veya görmüş olabilirsiniz. Eğer varsa, kişinin youtube hesabının çalınmasının hoş bir deneyim olmadığını bilirsiniz. Birinin hesabınızı ele geçirmesi ve sizden herhangi bir yardım almadan içeriğinizi çalması sarsıcı bir duygu. Bunun olmasının bir yolu, birinin parolanızı bilmesi ve sizin adınıza oturum açabilmesi için parolayı kendi parolasıyla değiştirmesidir. Bunun daha yeni bir biçimi, youtube hesabına bağlı bir e-posta şifresine girmek için yeni e-postalarda yanlış onaylar arayan ve daha sonra youtube hesabını devralmak için kullanılabilecek bir bilgisayar korsanıdır. Bu konuda herkesin yapabileceği tek şey ya youtube hesabının şifresini değiştirmek ya da yeni e-postalarında yanlış onay vermediğinden emin olmaktır.

YouTube'da hesabınızın saldırıya uğramasını önlemek için birkaç ipucu paylaşacağız.

 

  • - Karmaşık ve zor şifreler kullanın.
  • - İki faktörlü kimlik doğrulama kullandığınızdan emin olun.
  • - E-postanıza bağlı olandan farklı bir kullanıcı adı seçin